رفتیم سفر...!

Search
Close this search box.

راهنمای انتخاب هتل استانبول

انتخاب هتل استانبول اگر با رعایت نکات مهم در این مقاله نباشه حتما باعث نارضایتی شما خواهد بود ....

سفر استانبول بدلیل عدم نیاز به ویزا و نزدیک بودن به ایران جز گزینه های اول سفر های خارجی ما حساب می شود . حتما اکثر مسافرانی که به استانبول سفر کردن از خاطرات خودشون تعریف کردن . در این مطلب به نکات مهمی که برای انتخاب هتل مناسب نیاز دارید اشاره می کنیم پس حتما تا اخرش کنار ما بمونید ….

برای انتخاب هتل در استانبول باید بدونیم که دسته بندی هتل های استانبول به چند بخش است . هتل های استانبول به هتل های ستاره دار , هتل ویژه و مهمانخانه تقسیم بندی می شود .

هتل های 5 ستاره استانبول

این هتل‌ها (هتل‌های دولوکس) خدماتش همانند هتل‌های چهارستاره بوده، اما بزرگتر هستند و خدمات بیشتری همچون اتاق‌های ملاقات بزرگ، امکانات خرید داخلی، رستوران‌های بیشتر و… را به میهمانان‌شان عرضه می‌دارند. تمام موارد مازاد و بیشتر از سطح معمولی که گردشگران به ندرت از آن‌ها استفاده خواهند کرد.

هتل های 4 ستاره استانبول

این هتل‌ها اقامتی بسیار راحت و در عین حال مفرح و مجلل را به میهمانان ارائه می‌کنند. بیشترشان رستوران‌های پشت‌بامی مناسب، یک استخر شنای کوچک و یک اتاق فیتنس، یک بار در لابی و اتصال اینترنت از جمله خدمات‌شان محسوب می‌شود.

هتل های 3 ستاره استانبول

کمی سطح امکاناتی که ارائه می‌نمایند با هتل‌های یک‌ستاره و دوستاره تفاوت دارد، در حمام‌شان وان وجود دارد و یک تلویزیون و یک میز بار کوچک هم به امکانات اتاق اضافه می‌شود. بیشتر این هتل‌ها در خود یا در نزدیکی لابی، یک بار دارند. 

هتل های 2 ستاره استانبول

این هتل‌ها، همان ساده‌ترین سطح امکانات را به همراه با حمام (به صورت دوش) و دست‌شویی اختصاصی به میهمانان ارائه می‌نمایند. 

هتل های 1 ستاره استانبول

این هتل‌ها، ساده‌ترین سطح امکانات را به میهمانان ارائه می‌کنند، اغلب اتاق‌های بدون داشتن حمام و دست‌شویی اختصاصی.

هتل های ویژه استانبول

این هتل‌ها در سیستم ستاره‌دهی ترکیه جایگاهی ندارند. در این هتل‌ها بناهای تاریخی بازسازی‌شده که بیشتر یادآور دوران سلطنت عثمانیان است به چشم می‌خورد. و نیز هتل‌های بوتیکی وجود دارد که با ارائه سطحی از خدمات اقامتی و تسهیلاتی استثنایی و شخصی‌سازی‌شده چند سطح بالاتر از هتل‌های زنجیره‌ای یا برندشده قرار می‌گیرند.

مهمانخانه های استانبول

این دسته اماکن اقامتی استانبول بیشتر به افرادی تعلق دارد که با یک کوله‌پشتی قصد سفر می‌کنند یا گردشگران جوانی که بودجه زیادی ندارند.

امکانات هتل‌های استانبول

تمام هتل‌هایی که در استانبول به ارائه خدمات می‌پردازند مورد تایید وزارت گردشگری کشور ترکیه بوده و از سطح راحتی و امنیت قابل‌قبولی برخوردارند و کارکنان‌شان بیشتر قادر به مکالمه به زبان انگلیسی هستند و از این بابت جای هیچ نگرانی نیست چون به راحتی متوجه زبان شما خواهند شد، حتی اگر کمی به این زبان تسلط داشته باشید. اگر از تور استفاده می کنید حتما از لیدر خود کمک بگیرید تا برای ارتباط با کادر هتل مشکل نداشته باشید .

بیشتر هتل‌ها دو تخت یک‌نفره را ارائه می‌دهند و اگر یک تخت دونفره بخواهید، باید در حین رزرو به این مسئله توجه کرده و حتماً آن را در فرم ثبت‌نام آنلاین قید نمایید.

غیر از هتل‌های ویژه، در بیشترشان آسانسور وجود دارد. ولتاژ برق در ترکیه 220 ولت است و از پریزها و خروجی‌های برق مشابه در سطح اروپا استفاده می‌کنند.

و همچنین باید توجه داشت که وعده صبحانه به طور معمول در قیمت اقامت لحاظ می‌شود. به احتمال خیلی زیاد در روزهای اول اقامت‌تان در شهر استانبول کشور ترکیه در ابتدای روشن شدن و برآمدن آفتاب از خواب بیدار خواهید شد. اگر بتوانید از اقامه اذان مساجدی که در اطراف‌تان وجود دارد، قصر در بروید، حتماً از سروصدای ترافیک و شلوغی بیدار خواهید شد.

بیدار شدن با صدای الله اکبر جزء جدایی‌ناپذیر اقامت در استانبول و یکی از جذابیت‌های آن است؛ اگر اتاق‌تان رو به خیابان نباشد، می‌توانید از سروصدای خیابان و شلوغی پرهیز کنید. حتما در انتخاب هتل از موقعیت هتل مطمئن شوید که در نزدیکی هتل چه اماکنی وجود دارد .

رزرو هتل استانبول

علی‌رغم تعداد بسیار زیاد هتل در استانبول، باید حتماً پیش از سفر نسبت به رزرو هتل اقدام نمایید و ترجیحاً این کار را به موسسات و شرکت‌هایی که بلیط هواپیمای خود را از آن‌ها خریداری می‌کنید و کارهای مربوط به ویزایتان را انجام می‌دهند بخواهید که برایتان راست‌وریست کنند که خیالتان از این بابت کاملاً راحت باشد.

در فصل‌های شلوغ که از بهار تا پاییز و حوالی کریسمس را شامل می‌شود، باید بیشتر حواستان به این مسئله جمع باشد.

تحویل اتاق در هتل‌‌های استانبول

شما باید تا قبل از ظهر اتاق‌تان را در روزی که بلیط پرواز بازگشت‌تان را رزرو کرده‌اید، تحویل دهید. البته این بدین معنا نیست که اگر پروازتان غروب باشد، مجبورید چمدان‌های‌تان را چندساعتی با خود در شهر این ور و آن ور ببرید، بیشتر هتل‌ها از امکانات انبار چمدان‌ برای مسافرین برخوردارند.

بیشتر هتل‌ها برای استفاده از خدمات داخلی که به شما ارائه می‌دهند کارت‌های اعتباری، پول نقد به لیر ترکیه، یورو یا دلار را قبول می‌کنند. به شدت توصیه می‌شود که به کارکنان هتل‌ها (ارائه‌دهندگان خدمات مربوط به اتاق یا آن دسته افرادی که چمدان‌های‌تان را جابجا می‌کنند) حتماً انعام دهید و از شما انتظار دارند و انجام این کار را بسیار پسندیده دانسته و از شما قدردانی خواهند کرد، چون سطح دستمزدی که دریافت می‌کنند، بسیار پایین است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راهنمای سفر
پیمایش به بالا